Proč je důležité srovnávat nabídky povinného ručení..

Kontrasty v povinném ručení

Na jedné straně bonusy, díky kterým může opatrný řidič ušetřit až 50 % ze základní ceny povinného ručení. Na druhé straně oznamované zdražování pojistek. Jak to vypadá alespoň pro začátek, to druhé se bude týkat v povinném ručení především řidičů, kteří často bourají. K důslednému uplatňování tzv. malusů se postupně hlásí většina významných pojišťoven. Proto, chceteli nejlevnější povinné ručení, pak nebourejte!

Po výraznějším zvyšování sazeb povinného ručení na začátku roku 2010, pojišťovny stále nejsou spokojené s cenami za pojistky. Dle prohlášení pojišťoven, každoročně stoupají jejich výdaje na výplatu škod, např. kvůli nákladnějším motorovým vozidlům. Kvůli evropské regulaci budou muset také přísněji posuzovat rizika a více informovat klienty o svých produktech, což povede ke zvýšení nákladů spojených s administrativou. Naštěstí začalo zlevněvání, protože lidé se naučili srovnávat online na internetu a snáze tak najdou nejlevnější povinné ručení..Využijte naši kalkulačku!

Stále však platí, že chcete-li změnit pro své povinné ručení pojišťovnu, budete mít z čeho vybírat. Na českém trhu nabízí povinné ručení zhruba půldruhá desítka pojišťovacích ústavu a pokud jsou v jiných odvětvích naší ekonomiky běžné tzv. kartelové dohody, pak v pojišťovnictví toto neplatí. Naopak, každá pojišťovna se snaží přilákat nové klienty a tak každá přichází s nějakou svojí speciální nabídkou. Nejlevnější povinné ručení se tak dá získat např. u dvou pojišťoven najednou.

Vybírat můžete z nabídek těch nejlevnějších povinných ručení bez asistenčních služeb až po povinná ručení zahrnující v ceně speciální služby a různá připojištění. Výši pojistky pak ovlivňují různé bonusy a slevy.

Při porovnávání jednotlivých nabídek povinného ručení nezapomeňte sledovat nejen cenu pojistky, ale také výši krytí pojistných rizik. Doporučujeme vybrat si tři čtyři produkty a o těch se pokusit získat ještě podrobnější informace. Některé základní informace můžete získat na internetových stránkách příslušných pojišťoven, ale pro podrobnější informace budete muset nahlédnout do pojistných podmínek.

K samotnému sjednání povinného ručení - pokud nemáte svého finančního poradce, pak je nejlevnější sjednat si povinné ručení přes internet. Existují specializované servery, jako je ten náš, na kterých najdete kalkulačku povinného ručení. Ta vám spočítá sazby různých pojišťoven a porovná jednotlivé produkty. Přes tuto kalkulačku si pak povinné ručení můžete přímo i sjednat.

Bonusový systém

Původním smyslem bonusového systému bylo zvýhodnit řidiče s „čistým škodním rejstříkem“ oproti špatným řidičům, a to na ceně, kterou za povinné ručení zaplatí. V honbě za novými klienty však samotné pojišťovny znehodnotily celý systém různými „náborovými“ bonusy, zahrnujícími např. kopírování bonusů v rodině apod..Tyto bonusy již s bezeškodným průběhem pojištění nemají nic společného.

Díky tomuto „chaosu“ ani nelze na sto procent využít informační systém, který spustila Česká kancelář pojistitelů. Jeho smyslem bylo mj. zjednodušení systému ověřování bezeškodního průběhu předchozího pojištění, právě v souvislosti s přechodem motoristy k jiné pojišťovně. Některé pojišťovny tak i nadále vyžadují při přechodu od jiné pojišťovny písemné potvrzení od předchozího pojistitele, dokládající škodní historii řidiče.

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:


Každá pojišťovna, která nabízí povinné ručení, má své vlastní nejlevnější povinné ručení. Zde si můžete provést srovnání povinného ručení a najít nejlevnější.

RUČENÍ POVINNÉ NEJLEVNĚJŠÍ